Zloděj ženě nejprve ukradl klíče, pak z bytu vzal i její úspory

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 11. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Drzost zlodějů nezná mezí - neznámý pachatel nejprve ženě ukradl klíče od bytu a než se stihla vrátit domů, zmizely jí z bytu životní úspory. Serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Třiasedmdesátiletá žena ze Zlína odjela uplynulý pátek brzy ráno ze svého bytu na chatu v jiné části Zlína. Chatu odemkla a svazek klíčů nechala v zámku otevřených dveří. Asi dvě hodiny pracovala na zahrádce u chaty. Teprve pak zjistila, že v zámku chybí svazek klíčů, na němž měla i klíče od bytu. Prohledala pro jistotu i kabelku a zjistila, že jí odsud zmizel pouze občanský průkaz. S náhradními klíči od bytu se asi po třech hodinách vrátila domů. Tam ji ale čekalo nemilé překvapení.

"Na první pohled bylo všechno v pořádku. Ale když se seniorka podívala do skříně, uviděla nejprve neuspořádané věci a poté zjistila, že jí ze tří obálek, v nichž měla uložené peníze, zmizelo celkem 114 tisíc korun a 600 euro. Neváhala a celou událost oznámila na policii," konstatovala policejní mluvčí,

Zlínští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody. Pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam