Děti se budou ve zlínské zoo učit, jak se správně chovat a jak stolovat

Ilustrační foto (Foto: Archiv ZOO Zlín)Ilustrační foto (Foto: Archiv ZOO Zlín)
Ilustrační foto (Foto: Archiv ZOO Zlín)
Co se děje 11. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínská zoo chystá na nadcházející víkend zajímavou akci pro rodiny s dětmi nazvanou Království etikety. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Akce se uskuteční na zámku Lešná, kde se děti budou učit pravidla stolování a společenského chování. Během speciálních prohlídek budou děti plnit řadu zábavných úkolů. Po jejich úspěšném absolvování získají řád Mistra Etikety.

V interiérech zámku Lešná se návštěvníci přenesou do pohádkového království, kde vládne král Ludvík. Trápí ho rozmazlená dcera princezna Koloběžka. Princezna porušuje snad všechna pravidla slušného chování, prohání se po celém zámku na koloběžce a před králem se schválně schovává. Navíc má přijet vzácná návštěva, bohatá tetička Mildred, která velmi úzkostně dbá na ta nejpřísnější pravidla etikety. Král se bojí, aby mu dcerka neudělala ostudu, a tak prosí děti, aby mu společně s průvodkyní pomohly princeznu Koloběžku najít a napravit její chování. Průvodkyněmi dětí se stanou dvorní dáma, vychovatelka nebo královská kuchařka. Po úspěšném absolvování všech úkolů v královském paláci budou děti nakonec pasovány na Mistry Etikety.

„Nápad na Království etikety vzešel ze zájmu samotných návštěvníků zoo. Naše letošní novinka Prohlídky zámku s výukou etikety, určená pro školní skupiny, se totiž stala velmi populární. A lidé nám začali volat, že by výuku etikety chtěli navštívit i jako rodina. Připravili jsme proto ještě o něco hravější formu prohlídek v rámci naší tradiční zářijové akce Pohádkový zámek a vytvoříme u nás Království etikety," vysvětlila Romana Bujáčková.

Prohlídky zámku se konají 15. a 16. září od 9.30 do 17.00 hodin, a to v půlhodinových intervalech. Program je vhodný pro děti od tří do 12 let. Rezervaci termínu prohlídky je možné zajistit na e-mailu divilkova@zoozlin.eu.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam