Nejlepšími zlínskými herci se stala Vančurová a Příkazký

Foto: Městské divadlo ZlínFoto: Městské divadlo Zlín
Foto: Městské divadlo Zlín
Kultura 11. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V rámci slavnostního zahájení 73. sezony byly v Městském divadle Zlín vyhlášeny výsledky divácké ankety Aplaus 2018 nejoblíbenější herci. Nejvíce sympatií sklidila Marie Vančurová a Marek Příkazký, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Marek Příkazký se zároveň stal i absolutním vítězem hlasování. "Do hlasování se zapojilo 600 diváků. Nejlepší inscenací minulé sezony se stala komorní adaptace literární bestselleru Dobrý proti severáku v režii Petra Michálka. Na repertoáru je v divadelní Dílně," podotkla Jučová.

Aplaus - Cenu ředitele letos převzal herec Stanislav Valla, který ve zlínském divadle začínal jako inspicient a členem hereckého souboru je od roku 1962. Na kontě má celkem 111 rolí.

Anketu Aplaus Městské divadlo Zlín vyhlásilo už podevatenácté. O „nej" herečce a herci mohli diváci rozhodovat do konce prázdnin. Cenu Aplaus za nejlepší inscenaci sezony získal titul, který dosáhl nejlepšího výsledku v celosezonním hlasování diváků ve foyer bezprostředně po každém představení.

Celou 73. sezonou bude rezonovat téma 100. výročí vzniku Československa.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam