Putování Vinohradskou ulicí trhlo rekord

Foto: Skupina SynotFoto: Skupina Synot
Foto: Skupina Synot
Co se děje 11. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Putování Vinohradskou ulicí, které je součástí Slováckých slavností vína a otevřených památek, letos přilákalo rekordní počet návštěvníků. Serveru Zlin.cz to za pořadatele řekla Magda Pekařová.

Během Putování Vinohradskou ulicí jsou otevřeny za tónů cimbálových muzik historické, měšťanské vinné sklepy. Letos do Vinohradské ulice zavítalo rekordních téměř 13 tisíc návštěvníků. K dispozici jim bylo osm otevřených historických vinných sklepů, 22 venkovních stanovišť, 12 cimbálových muzik a k tomu navíc hrálo několik harmonikářů. Jednotlivá stanoviště nabízela ta nejlepší vína ze slovácké vinařské podoblasti i z dalších lokalit, dále burčák a také místní i exotické gurmánské speciality.

Nechyběla ani Národní výstava vín a vyhlášení jejích vítězů a k tomu pestrý program včetně soutěží. Ta hlavní spočívala v poznávání součástí slováckého kroje.

„Právě díky akcím, jako je Putování Vinohradskou ulicí, se podařilo tuto uličku oživit. Stává se velmi vyhledávaným místem a přicházejí sem noví a noví investoři, kteří zde rekonstruují a zpřístupňují veřejnosti další sklepy. Navíc je Vinohradská pomyslnou vstupní bránou do Parku Rochus a právě slavnosti vína toto propojení i v letošním roce ještě výrazněji podtrhly," poznamenal senátor a zakladatel Nadace Synot Ivo Valenta, který byl před lety iniciátorem této akce.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam