V areálu Čepro v Loukově na Kroměřížsku hoří tři cisterny pohonných hmot

Foto: Twitter/Vlasák StanislavFoto: Twitter/Vlasák Stanislav
Foto: Twitter/Vlasák Stanislav
Co se děje 10. 9. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

LOUKOV - Hasiči z celého Zlínského kraje aktuálně bojují s obřím požárem, který zachvátil sklad pohonných hmot, který se nachází nedaleko obce Loukov na Kroměřížsku. Hasičům se oheň podařilo dostat pod kontrolu až po třech hodinách intenzivního hašení.

:Prvotní informace hovořily o tom, že došlo kolem čtvrté hodiny odpoledne nejprve k výbuchu skladovací nádrže a následnému požáru. To se ale nakonec nepotvrdilo. "Došlo k výbuchu a požáru autocisterny, od které chytly další dvě cisterny, a také výdejní lávka pohonných hmot," upřesnila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. Jak dále potvrdila, okolní nádrže a další technika nebyla požárem zasažena a není ani ohrožena. Při výbuchu se také zranil řidič cisterny, kterého odvezla sanitka do nemocnice k vyšetření. Jeho stav by měl být stabilizovaný.

Na místě zasahovala více než stovka hasičů nejenom ze Zlínského, ale také Olomouckého kraje. "Na místo byla také povolána speciální chemická laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm. Jsou tu také vyšetřovatelé hasičů i policie. Zatím ale v tuto chvíli nelze říci, co bylo příčinou výbuchu cisterny," doplnila dále mluvčí. Požár se podařilo dostat pod kontrolu až po 19.00 hodině večer.  

"Příčinou požáru nebyla dle prvních aktuálně dostupných informací závada na technologickém zařízení společnosti ČEPRO. Bližší okolnosti a příčiny této události jsou v současné době předmětem dalšího zkoumání," uvedla mluvčí společnosti Čepro Lenka Svobodová. Škody by podle předběžných odhadů měly dosáhnout sedmdesát milionů korun.

Areál patří státní firmě Čepro, která zde v roce 2011 vybudovala podzemní nádrže, kde se skladuje palivo jako státní rezerva. Každá z nich obsahuje 35 tisíc kubíků pohonných hmot.

(Přineseme další informace)

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam