Oprava silnice z Jižních Svahů na Vršavu je u konce

Silnice Jižní Svahy - Vršava po rekonstrukci (Foto: V. Cekota)Silnice Jižní Svahy - Vršava po rekonstrukci (Foto: V. Cekota)
Silnice Jižní Svahy - Vršava po rekonstrukci (Foto: V. Cekota)
Co se děje 12. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Rekonstrukce silnice, která spojuje zlínské sídliště Jižní Svahy s lokalitou Vršava, je u konce. Motoristé tak už mohou frekventovanou silnici využívat v plném rozsahu, serveru Zlin.cz to uvedl za Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Vojtěch Cekota.

Oprava komunikace vyšla na 22,9 milionu korun. Na financování se podílela také Evropská unie, a to prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. Opravy se dočkal úsek dlouhý 1,7 kilometru. Stavba ještě čeká na svou kolaudaci.

Rekonstrukce úseku silnice III/49018 mezi zlínským sídlištěm Jižní Svahy a napojením na silnici II/490 v lokalitě Vršava v celkové délce 1 712 metrů trvala od závěru dubna do srpna. "Silnice již byla v havarijním technickém stavu, což mohlo mít negativní vliv na bezpečnost a plynulost dopravy," poznamenal Cekota.

V rekonstruovaném úseku byly odfrézovány původní živičné vrstvy vozovky v tloušťce 90 milimetrů. Byly provedeny lokální vysprávky v místech pokračujících poruch a položeny nové živičné vrstvy. Vodorovným dopravním značením byla vymezena šířka vozovky sedm metrů. Součástí stavby byla rovněž úprava připojení stávajících místních a účelových komunikací a sjezdů, úprava krajnic, obnovení silničních příkop, pročištění betonových žlabů a propustků. Jeden propustek byl zrušen a nahrazen novým objektem. Původní pravostranná opěrná zeď byla vyspravena a obložena kamenným obkladem. Bylo také obnoveno vodorovné a svislé dopravní značení.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam