Evropský týden mobility odstartuje v Otrokovicích noční cyklojízda do Záhlinic

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 12. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Evropský týden mobility odstartuje v Otrokovicích večerní cyklojízda do Záhlinic. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Ačkoliv je cílem prohlídka místního pivovaru, cesta je vhodná i pro děti. Start je naplánován na pátek 14. září v 17.00 hodin u přístaviště na Baťově. Účast je zdarma, navíc každý obdrží drobný dárek od města Otrokovice.

„Letos pojedeme záhlinickou cyklojízdu podruhé. Trasa je vedena převážně po cyklostezkách, není náročná a je relativně po rovině. Zvládne ji opravdu každý," ubezpečila vedoucí odboru dopravně-správního Renáta Krystyníková.

V pivovaru je zajištěna komentovaná prohlídka areálu a výklad na téma technologií vaření piva, pivovarnictví a pivovaru. Účastníci budou mít možnost nakoupit několik druhů piv, které Záhlinický pivovar nabízí. Od 20.00 hodin se v prostorách nádvoří pivovaru koná noční soutěž hasičských dětských družstev. Občerstvení bude zajištěno.

„Návrat do Otrokovic už musí každý zvládnout sám po vlastní ose. Buď se vrátí stejnou trasou nebo může využít vlak. Zdržet se může každý libovolně dlouho a individuálně se rozhodnout, zda se zúčastní prohlídky pivovaru, zůstane i na hasičskou soutěž nebo po dosažení cíle pojede ihned zpět domů," uvedla Renáta Krystyníková.

V cíli se otrokovická skupina potká s cyklonadšenci z Kroměříže, kteří vyrazí na večerní cyklojízdu do Záhlinic v 18.45 hodin od pódia na Velkém náměstí. „Vzhledem k tomu, že je to večerní cyklojízda, doporučujeme nad rámec standardní výbavy vzít s sebou maximum různých svítítek, blikátek a reflexních materiálů. Nezapomeňte také zvonky a troubítka. Zkrátka ať je nás vidět a slyšet," doporučila vedoucí odboru. Zároveň upozornila, že akce se koná jen za příznivého počasí.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam