V Otrokovicích se opět chystá sbírka starých kol

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 14. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - V Otrokovicích se ve čtvrtek 21. září uskuteční tradiční sbírka Kola pro Afriku. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Do sbírky se může zapojit každý, kdo má doma jízdní kolo, které už nepoužívá. Mnoho kol zbytečně končí na skládce, přitom ještě mohou pomoci dětem v Africe. Staré či nepoužívané kolo mohou obyvatelé Otrokovic odevzdat ve čtvrtek 21. září od 15.00 do 18.00 hodin před Otrokovickou Besedou. Sbírka se ve městě uskuteční v rámci doprovodného programu Evropského týdne mobility.

Podpořit gambijské děti na jejich cestě za vzděláním je hlavním posláním organizace Kola pro Afriku. Společnost se zabývá také výběrem partnerských škol, které kola rozdělují dětem, zakládá školní opravny kol, školí tamní mechaniky, vytváří nová pracovní místa v jejich regionu a do projektu zapojují i místní obyvatele.

Ať už je jízdní kolo v jakémkoliv stavu, přinese užitek. Nepojízdná kola se využívají na náhradní díly. „V minulém roce darovali Otrokovičtí za jeden den přibližně sto jízdních kol. Jedná se o podobné číslo jako předloni, což nás překvapilo. Vzhledem k tomu, že byla sbírka úspěšná, rozhodli jsme se i v letošním roce tuto akci opět uspořádat," uvedla Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního, která se podílí na organizaci Evropského týdne mobility v Otrokovicích.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam