Ve Zlíně se chystá Konference o aktivním stárnutí

foto: kr-zlinsky.czfoto: kr-zlinsky.cz
foto: kr-zlinsky.cz
Co se děje 16. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – V termínu 25. září 2018 uspořádá Zlínský kraj krajskou konferenci věnovanou aktivnímu stárnutí. Server Zlin.cz o ní informovala mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Akce, která je určena především pro zástupce seniorských organizací, se koná pod patronátem Michaely Blahové, radní Zlínského kraje pro sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

"Na konferenci budou účastníci seznámeni s tím, jak v jednotlivých městech fungují a jak se osvědčila kontaktní místa pro seniory vytvořená v minulém roce. V programu zazní i základní rady v oblasti nekalých obchodních praktik, postup jak se jim bránit včetně právního poradenství. Také bude představena nabídka aktivit, které pro cílovou skupinu seniorů připravuje Centrála cestovního ruchu Východní Moravy a nebude chybět ani kulturní program," prozradila radní Blahová.

Jedním z témat konference bude představení projektu Ministerstva práce a sociálních věcí ´Politika stárnutí v krajích´, který byl spuštěn v roce 2017 a realizuje se díky operačnímu programu Zaměstnanost.

Konference se uskuteční s finanční podporou Ministerstva práce a sociálních věcí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam