Oprava meziříčského bazénu se chýlí ke konci

foto: město Valašské Meziříčífoto: město Valašské Meziříčí
foto: město Valašské Meziříčí
Co se děje 15. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Už od roku 2011 bylo zřejmé, že krytý bazén v Meziříčí bude potřebovat opravu, protože do jeho technických prostor v suterénu zatékala voda. O tom, jak daleko opravy jsou a kdy budou hotové, informovala server Zlin.cz mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.

Průsaky vody, jejichž zdroj nebylo možné identifikovat, byly stále větší. Opravě bránil mnohaletý soudní spor se zhotovitelem, společností SKANSKA a.s. Mimosoudní vyřešení sporu otevřelo možnost přistoupit k vlastní opravě bazénu.

Přípravě rekonstrukce byla věnována maximální péče. V červnu 2016 nechala společnost ST SERVIS s.r.o., jakožto provozovatel tohoto komplexu, zpracovat projektovou dokumentaci vycházející z odborného znaleckého posudku společnosti Ostravská znalecká, a.s.

Rada města ve funkci jediného společníka ještě před ukončením soudního sporu zahájila kroky vedoucí k samotné opravě bazénu. Vzhledem k obtížnosti a rozsahu oprav byl dodavatel vybrán až ve třetím výběrovém řízení, a to v říjnu roku 2017. Veřejnou soutěží se podařilo předpokládanou cenu díla ve výši 15,7 milionu korun, vypočtenou podle projektové dokumentace, snížit o tři miliony korun.

Oprava bazénu byla v souladu s harmonogramem zahájena po zimní sezóně v květnu 2018 s termínem ukončení v září tohoto roku. Předmětem rekonstrukce krytého bazénu je zejména provedení oprav vodorovné hydroizolace na většině plochy budovy bazénu a odstranění a nahrazení špatné třídy betonu v podlahových konstrukcích. S odstraněním těchto vad souvisí i výměna všech podlahových vrstev v dotčených místnostech, včetně vrstev nášlapných.

Během prací, kdy byly postupně odkrývány jednotlivé vrstvy podlah až na základové desky, se objevila nutnost dalších oprav původních technických řešení, jako například oprava venkovní hydroizolace, odvodnění základů budovy a řada drobnějších oprav či výměn stavebních prvků a zařízení, které nebylo možno po demontáži znovu použít. Z těchto důvodů bylo nutno počítat i s vícepracemi, které nelze při tak rozsáhlé rekonstrukci vyloučit.

"Předpokládaný rozsah víceprací bude činit odhadem 2,5 milionu korun a lze jednoznačně konstatovat, že tyto vícepráce přispějí k prodloužení životnosti jednotlivých částí budovy krytého bazénu," uvedla Votrubová. Kdy přesně se obyvatelé Meziříčí v krytém bazénu opět vykoupou, ale radnice zatím nesdělila.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam