KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Region provoní jablka ve všech podobách. Zlín rozzáří lampiony

Ilustrační foto (Foto: www.parkrochus.cz)Ilustrační foto (Foto: www.parkrochus.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.parkrochus.cz)
Co se děje 17. 9. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Festival chutí, středověk, Jablečná slavnost nebo lampionový průvod. Doslova nabitý zajímavými akcemi bude tento týden Zlínský kraj.

Jeruzalém křížem krážem prošel cestovatel Ladislav Zibura, který se podělí o své zážitky z této nevšední čtyřicetidenní cesty, a to ve středu 19. září v Kině Hvězda Uherské Hradiště. Zajímavou besedu pořádá ve čtvrtek 20. září T-klub v Rožnově pod Radhoštěm. „Přednášet bude Jiří Černý o zpěvačce a protagonistce amerického punku Patti Smith,“ pozval dále Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy. Beseda začíná v 19:00.

Odpoledne plné zábavy i s trochou poučení. To slibuje akce Zlín dětem, která odstartuje v pátek 21. září v 15:00 hodin před Salesiánským klubem mládeže, který je na zlínském sídlišti Jižní Svahy. „Moderovaný program představí práci policie, strážníků, hasičů i záchranné služby. K vidění budou ukázky zásahů všech složek. Návštěvníci si mohou prohlédnout i hasičské či sanitní vozy, k dispozici bude také laserová střelnice, trenažér 3G přetížení i simulátor závodního auta. Nebudou chybět vědomostní soutěže o ceny,“ upřesnil dále Urbanovský.

Od sedmi hodin večer pak ve Zlíně odstartuje oblíbený Lampiónový průvod. Ten vyrazí v 19:00 od Krajské nemocnice T. Bati podél řeky Dřevnice a náměstí Míru k zámku, kde bude ohňová show a následná bludičková stanoviště.

Sobota bude v Rožnově pod Radhoštěm ve znamení sportu, konkrétně běhu. V dřevěném městečku bude startovat „Běh rodným krajem Emila Zátopka“, který je věnován odkazu nejlepšího atleta a olympionika 20. století Emila Zátopka. Od 9:30 do oběda budou startovat na tratích různé délky úměrných věku chlapců a dívek (ročníky narození od 2003 do 2012) mladí závodníci, možná budoucí olympionici. Vstup do areálu bude bezplatný. Více informací naleznete na www.vmp.cz

Nakoupit místní a farmářské speciality můžete v sobotu v Kroměříži, kde se od 9:00 do 13:00 na Hanáckém náměstí uskuteční farmářské trhy. Součástí akce bude také doprovodný program.

Pátý ročník Slováckého festivalu chutí a vůní odstartuje v sobotu 10.00 hodin v parku Rochus v Uherském Hradišti. „Návštěvníci budou mít opět možnost ochutnat to nejlepší z tradiční kuchyně, letos více zaměřenou na jablka a dobroty z jablek. Jablko letos najdete v mnoha obměnách, ať u tradičních štrůdlů či jablečných povidel, tak třeba u sirupů, nebo v sušené podobě křížal. Nebude chybět ani teplý či správně vychlazený kompot se skořicí a hřebíčkem, který budou postupně připravovat hosté festivalu,“ pozval dále Zdeněk Urbanovský. Jablko bude i předmětem několika soutěží pro děti i dospělé, které prověří zručnost i odhad.

Zámek Zlín bude v sobotu zase žít středověkem. Rodinná akce se uskuteční od 10:00 do 17:00 v parku u zlínského zámku. A pokud vyrazíte do KOVOZOO ve Starém Městě, čeká tam na vás rodinná akce s programem plný tvoření, zábavy a dobrot.

Jablko bude i ve znamení nedělní akce v Hostětíně v Bílých Karpatech, kde pořádají Jablečnou slavnost. Jablka budou doslova na každém kroku a ve všech podobách, a to od 11:00 do 17:00.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam