Den Zlínského kraje nabídne bohatý program

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 17. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Sobota 22. září bude Dnem Zlínského kraje 2018. O jeho programu informoval server Zlin.cz mluvčí Centrály cestovního ruchu Zdeněk Urbanovský.

Ve Zlíně se uskuteční už po deváté a nabídne mimořádně bohatý program mimo jiné s vystoupením Jiřího Pavlici a Hradišťanu, s ukázkami moderní i historické zemědělské techniky, s výstavou mysliveckých trofejí či s projížďkami v kočárech tažených koňmi.
"Chybět nebudou ochutnávky vynikajících pochutin i pivních speciálů z regionálních pivovarů a mnoho dalších atrakcí pro všechny generace. Program se uskuteční od devíti do 22 hodin, vstup je zdarma," sdělil Urbanovský.

Program se bude odehrávat na několika místech. V Baťově mrakodrapu se lidé mohou těšit na výstavy, otevřenou kavárnu na terase nejvyššího poschodí, na projížďky pojízdnou Baťovou kanceláří, na pozorování Slunce z terasy hvězdářským dalekohledem, ale také na pohádkové čtení ve výtahu, na vystoupení mažoretek nebo na vystoupení pěveckého sboru Cantus Morkovice, vystoupení Tomáše Kočka či videomapping.

V Baťově institutu 14|15 se mohou návštěvníci seznámit s nejlepšími potravinářskými výrobky Perly Zlínska 2017, výrobky se značkou Regionální potravina, do galerie výtvarného umění bude zlevněné vstupné a zájemci, kteří se chtějí přidat k akci Jedu na dřeň, mohou přímo na místě darovat krev. Ve foyeru 15. budovy se budou prezentovat výrobky oceněné v soutěži Mistr tradiční rukodělné výroby.

Parkoviště 24|25|26 bude hostit Farmářskou stezku a festival řemesel pro děti. Ty se mohou vyřádit také na dopravním hřišti. Zde se představí veřejnosti několik základních škol a hasiči, policie a záchranáři předvedou ukázky integrovaného záchranného systému. Další, kdo se pochlubí svou prací a především jejími produkty, budou vinaři, včelaři, zemědělci, myslivci, rybáři nebo tlumačovský hřebčín. Kočárem taženým koňmi se lidé budou moci projet.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam