Únos dcery podnikatele: Odsouzení tvrdí, že ví, kdo to udělal. Mají prý i důkazy

Co se děje 17. 9. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – „Máme důkazy o tom, že tento trestný čin spáchali zcela jiní lidé, kteří jsou policii známi.“ To tvrdí obhájci dvojici mužů Michala Šnajdra a Ladislava Faltýnka. Tito muži byli již pravomocně odsouzeni za únos dcery jednoho známého podnikatele. Šnajdr dostal deset let nepodmíněně a Faltýnek o polovinu méně. Muži požádali zlínský krajský soud, aby rozhodl o obnovení procesu.

Jsou to již čtyři roky, co kroměřížská policie začala šetřit únos dcery vlivného podnikatele Radomíra V., který si odpykává trest za stamilionové daňové úniky při obchodování s pohonnými hmotami. Jeho dceru měla 14. ledna před domem v Kroměříži přepadnout skupina mužů, kteří ji natlačili do přistaveného auta, kde ji zbili, svázali ruce, přes hlavu dali pytel a pak celou noc vozili po neznámých místech a chtěli po ní peníze. Jeden z únosců nakonec vybral z její platební karty 40 tisíc korun. Celá akce měla skončit tím, že žena únoscům slíbila, že jim dá 100 milionů korun, když ji pustí. Muži ji následující den vyložili u obce Vrbky na Kroměřížsku, odkud si zavolala pomoc.

Vyšetřování nakonec mělo ukázat na Šnajdra s Faltýnkem a další dva muže, a to Daniela Šprňu a Radomíra Vlčka. Podle policie mělo být do únosu zapleteno ještě více lidí, které se však nepodařilo zjistit. Soud ale nakonec potrestal jen první dva muže, Šprňu a Vlčka zprostil obžaloby.

Proti obžalovaným měla policie zejména pachové stopy poškozené i obžalovaných, které se našly ve voze Šnajdrova otce. Faltýnek se přiznal jen k výběru peněz. Platební kartu prý našel v batohu na silnici ve Zlíně. Rozsudek už potvrdil i Vrchní soud v Olomouci.

Šnajdr i Faltýnek tvrdí, že mají nové důkazy k případu, které by je měly zprostit viny. Údajně také znají pravé pachatele. „Podařilo se nám zjistit, že záznamy o telekomunikačním provozu vedou ke třem osobám, trajektorie jejichž mobilních telefonů je ve shodě s pohybem únosců. Mimo to víme, že bylo do spisu zasahováno vyšetřujícím policistou, který má se Šnajdrem nevyřízené účty,“ uvádí advokát Šnajdra Robert Cholenský prostřednictvím tiskové zprávy, kterou rozeslal novinářům.

Zlínský soud si však tyto argumenty zatím nevyslechl. „Nemáme spis a bez něj se soudit nedá. Oba obžalovaní se totiž odvolali k Nejvyššímu soudu, který má spis u sebe a zatím nám nebyl doručený. Proto musím jednání odročit,“ vysvětlila předsedkyně senátu Iveta Šperlichová. Jednání tak trvalo sotva pět minut. A zcela zbytečnou cestu absolvovali nejenom obhájci obou mužů, ale i vězeňská eskorta, která přivezla Šnajdra z Mírova.

Veřejné zasedání tak bylo odročeno na 3. prosince.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam