Strážníci chtěli pomoci třesoucímu se muži, ten na ně ale zaútočil

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 19. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Strážníci natrefili ve Zlíně na ležícího muže, který se celý třásl, a chtěli mu pomoci. Místo vděku se ale dočkali nadávek a násilností, serveru Zin.cz to uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Incident se stal v těsné blízkosti největšího zlínského sídliště Jižní Svahy. Hlídka sem vyrazila zkontrolovat les mezi Podlesím a Kocandou, kde tamní obyvatelé a rodiny s dětmi rádi tráví volný čas. V blízkosti ohniště u bývalých stavebnin si strážníci všimli ležícího lidského těla. Když přišli blíže, zjistili, že se jedná o muže, který schoulený spal a třásl se.

"Hlídka jej proto probudila a pokusila se zjistit, jestli dotyčný netrpí nějakou zdravotní indispozicí. Muž však zareagoval vulgárními urážkami, ve kterých nepřestal ani poté, co mu strážníci vysvětlili, že jim šlo především o jeho zdraví. Celá situace se pak vyhrotila v okamžiku, kdy dotyčného požádali o prokázání totožnosti. Namísto předložení osobního dokladu jim začal muž otevřeně vyhrožovat napadením a následně také na jednoho z nich zaútočil fyzicky," konstatoval Janík. Strážník útok za použití donucovacích prostředků odvrátil a během následujících okamžiků se mu podařilo společně s kolegyní dotyčného zpacifikovat.

Následně se na místo dostavily také další hlídky a zdravotnická záchranná služba, která útočníkovi ošetřila drobné oděrky. "Teprve poté jsme zjistili, že jde o 31letého muže z Fryštáku, který měl v dechu přes dvě promile alkoholu," dodal Janík s tím, že incidentem se nyní zabývají republikoví policisté, neboť muž je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam