Do nové sezony vstupuje zlínské divadlo s novým scénickým osvětlením i vizuálem

Foto: Městské divadlo ZlínFoto: Městské divadlo Zlín
Foto: Městské divadlo Zlín
Kultura 20. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Do nové 73. sezony vstoupilo Městské divadlo Zlín s několika novinkami, nové je například scénické osvětlení, ale i vizuál. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Letní provoz zlínského divadla byl ve znamení údržby a modernizace jeviště a prostor, kam zavítá návštěvník divadla. „Malovalo se, čistily se sedačky a natíraly se podlahy. Na jevišti Velkého sálu, což představuje plochu 350 metrů čtverečních,  jsme museli vybrousit silnou vrstvu devatenácti po sobě jdoucích nátěrů z minulých let. Vnímavý divák ocení i nové scénické svícení a nové možnosti videoprojekce. Právě to bylo největší prázdninovou investicí, modernizace vyšla na 2,8 milionu korun," upřesnila Jurčová.

Divadlo se může pochlubit také novým vizuálem. V rámci soutěže oslovilo divadlo několik grafiků a výtvarníků. „Nakonec jsme vybírali z 11 dodaných konceptů. Úroveň dodaných návrhů byla velmi vysoká – všechny nějakým zajímavým způsobem akcentovaly naše zadání. Rozhodování bylo docela těžké, do procesu jsme zapojili například i některé členy hereckého souboru. Nakonec jsme se rozhodli pro vizuál grafika Michala Maliny z Uherského Hradiště. Oslovil nás minimalistickou grafikou a dokonalým propracováním," upřesnila šéfka vnějších vztahů Blanka Kovandová s tím, že půjde o výraznou změnu oproti minulé sezoně, která připomínala padesátileté výročí budovy divadla a nesla se tak v duchu retra 60. let minulého století.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam