Krajští radní schválili rekonstrukci operačních sálů v Kroměřížské nemocnici i vybudování záchranky v Otrokovicích

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 20. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zahájení projektové přípravy dvou významných investičních akcí ve zdravotnictví odsouhlasila krajská rada. Jedná se o rekonstrukci centrálních operačních sálů v Kroměřížské nemocnici a výstavbu výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje v Otrokovicích, serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

„Projektová příprava na rekonstrukci centrálních operačních sálů v Kroměřížské nemocnici, měla být původně zahájena až začátkem příštího roku, nicméně s ohledem na špatný stav vzduchotechniky na operačních sálech jsme přistoupili k jeho řešení okamžitě," sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Investiční záměr bude zpracován ihned po vyhotovení projektové dokumentace a předpokládané celkové náklady akce jsou předběžně vyčísleny na téměř 100 milionů korun.

Nová výjezdová základna zdravotnických záchranářů v Otrokovicích by měla vzniknout ve stávajících objektech Střední průmyslové školy v ulici U Letiště. Pro tuto akci již byla zpracována objemová studie včetně propočtu nákladů stavby. Ty jsou předpokládány ve výši 96 milionů korun. Pro financování této investiční akce se počítá se zapojením některého z dotačních titulů.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam