Rožnov má nové přírodní dětské hřiště za 850 tisíc

Foto: MěÚ Rožnov pod RadhoštěmFoto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Co se děje 21. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV – Nové dětské hřiště v přírodním stylu má Rožnov pod Radhoštěm. Stálo skoro 850 tisíc korun, řekl serveru Zlin.cz mluvčí radnice Tomáš Gross.

Hřiště je v dolním parku. Jeho součástí je kromě houpaček, pískoviště a průlezek také takzvaná hmatová stezka a didaktický herní prvek nazvaný bioparaván. „Řešení hřiště vychází z výrazného charakteru parku, který je krásný především pro své bohaté složení dřevin. Hřiště rozvíjí motiv listu, který zvětšuje do herních objektů,“ uvedla místostarostka Kristýna Kosová.

Podle ní prvky hřiště mají nejen herní funkci. „Jsou zároveň ztvárněny jako výtvarné objekty. Jedná se o hřiště v přírodním stylu, ve kterém se děti mohou seznámit s přírodou a kde si mohou svobodně vytvářet své vlastní hry,“ uvedla Kosová.

Jednotlivé prvky jsou blízké přírodě. „Znamená to, že jsou vytvořeny po vzoru přírody. V rámci hmatové stezky mají uživatelé hřiště možnost projít se bosou nohou po různých přírodních materiálech jako je například dřevo, písek, rašelina, špalky, cihly, kamínky a další,“ popsala Kosová.

Součástí hřiště je také bioparaván, tedy didaktický herní prvek, který je určen k menším poznávacím a jemně motorickým hrám. Na něm si děti vyzkouší dendrofon, tedy poznávání dřeva různých stromů, listů, lesních plodů, stop zvířat a další. Rožnov za hřiště zaplatil 845 tisíc včetně DPH.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam