Kontejnery na bioodpad se pod tíhou velké úrody ničí

Foto: MěÚ Valašské KloboukyFoto: MěÚ Valašské Klobouky
Foto: MěÚ Valašské Klobouky
Co se děje 24. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Zahrádkáři nad výjimečnou úrodou ovocných stromů jásají, kontejnery na bioodpad ale při velkém zatížení odpadem jsou na tom špatně, popsala situaci mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

Nadměrné přetěžování vedlo v uplynulých třech týdnech k nevratnému poškození dokonce u šesti nádob, které musely být ze stanovišť staženy. Do doby jejich náhrady mohou lidé k odevzdání biologicky rozložitelného odpadu využívat vedlejší stanoviště, komunitní kompostárnu nebo sběrný dvůr.

"K poškození kontejneru na bioodpad došlo na ulici Jana Nerudy, u řadovek v ulici Luční, u smuteční síně, u parkoviště vedle hřbitova a v ulici Záhumení. Nyní v těchto místech nádoby chybí a operativně řešíme jejich nahrazení. Prosíme občany, aby dočasně využívali jiných možností, které se ve městě nabízejí. Nejvhodnější je samozřejmě zpracovat bioodpad doma na zahradě, druhou možností je odvézt ho do kompostárny," pověděl místostarosta Martin Janík. "Současně žádáme, aby lidé s těžkým bioodpadem, kterého je v této sezóně skutečně mnoho, nakládali s rozmyslem a kontejnery nepřetěžovali. Pořízení nových je značně finančně náročné," vysvětlil.

Komunitní kompostárna je pro veřejnost otevřena každý všední den, v pondělky a středy od 7 do 17 hodin, v ostatních dnech od 7 do 14 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam