Muž napadl strážníka městské policie, skončil v cele

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 24. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínští kriminalisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví třicetiletému muži z Fryštáku, který před pár dny ve Zlíně opilý bezdůvodně fyzicky napadl strážníka městské policie. Server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Třicetiletý muž přijel v sobotu odpoledne na sídliště Jižní Svahy, kde společně se svými kamarády popíjel venku alkohol. Zmožen požitým množstvím piva i tvrdého alkoholu usnul. Kolem páté hodiny odpoledne procházeli kolem strážníci městské policie. Uviděli muže ležícího na betonovém panelu, který se celý třásl.

"V obavě o jeho zdravotní stav se snažili muže probudit a zjistit, co se mu stalo. Když se jim ho podařilo probrat, se zlou se potázali. Muž na ně začal útočit nejprve vulgárními výrazy, poté došlo i na pěsti. Strážníci agresora zklidnili a přivolali policisty.," popsala Kozumplíková.

Dechová zkouška ukázala více než dvě promile alkoholu. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení muže převezli do policejní cely. "Po jeho vystřízlivění a zjištění veškerých bližších okolností napadení si recidivista, který má v rejstříku trestů již tři záznamy, vyslechl sdělení podezření ze spáchání hned dvou trestných činů. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na čtyři roky," dodala policistka.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam