Kroměříž opravila Starý pivovar, bude v něm divadlo a kulturní akce

Foto: MěÚ KroměřížFoto: MěÚ Kroměříž
Foto: MěÚ Kroměříž
Co se děje 24. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížská radnice otevřela před pár dny opravenou budovu Klubu Starý pivovar. Práce začaly 1. února letošního roku, stavební náklady činí asi 19,5 milionu korun, řekl serveru Zlin.cz mluvčí kroměřížského městského úřadu Jan Vondrášek.

Jedná se letos o největší investici města. Radnice už v roce 2014 za osm milionů korun opravila suterén objektu, kde vznikla Expozice Karla Kryla. "V tomto roce přišla na řadu nadzemní podlaží, jejich oprava se opravdu povedla," uvedl starosta Jaroslav Němec. Zhotovitelem byla společnost Stav consult, s.r.o. z Kroměříže.

Starý pivovar je zázemím pro kroměřížský divadelní spolek i místem konání dalších kulturních a společenských akcí. "A tak to i nadále zůstane. Klub bude pořádat komorní divadelní představení i pohádky pro děti, koncerty jazzové, folkové i dalších žánrů, posezení u cimbálu, prostor zde najdou i výstavy výtvarných děl či fotografií. Obnovit bychom chtěli nedělní odpolední čaje s živou kapelou, které se na Starém pivovaru pořádaly do roku 1977," řekl vedoucí spolku a radní Kroměříže Jiří Kašík.

Budova nebyla v dobrém stavu, rekonstrukce byla nezbytná. Její součástí je i nový výtah, objekt je tak nově bezbariérový. Nové jsou šatny a sociální zázemí pro účinkující i návštěvníky a také vstup z Prusinovského ulice. Opravený je sál, kanceláře a klubovna. Nová je i galerie a kabina pro technika zvuku a osvětlení. Instalována byla pojízdná výtahová plošina pro dopravu techniky na jeviště.

Divadelní spolek Kroměříž, který navazuje na tradici ochotnického divadla ve městě spadající až do roku 1863, po dobu oprav využíval jiné prostory. Památkově chráněná budova Klubu Starý pivovar byla postavena koncem 16. století majiteli kroměřížských šenkovních domů, kteří v těsném sousedství radnice vybudovali pivovar. Pivo se tu ale už dávno nevaří, objekt slouží kulturním akcím.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam