Běh Rodným krajem Emila Zátopka ovládli Keňané

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Co se děje 25. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Šestnáctý ročník memoriálu Emila Zátopka Běh rodným krajem Emila Zátopka ovládli keňští závodníci reprezentující maďarský Benedek Team. V celkovém pořadí mužů i žen brali zlato a bronz, oznámil serveru Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Celkem 236 závodníků a závodnic se vydalo 22. září na trať šestnáctého ročníku Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Tento závod je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka a startoval v jeho rodném městě Kopřivnici. Do cíle ve 22,3 kilometru vzdáleném městě Rožnov pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je na Valašském Slavíně místo posledního odpočinku Emila Zátopka, dorazili jako první v hlavní mužské i ženské kategorii keňští závodníci, členové maďarského Benedek-Teamu.

"V kategorii muži A (a tedy i v celkovém pořadí mužů) zvítězil Rotich Mark Kipchumba a v ženské kategorii F (současně celkové pořadí žen) Muthoni Susan Wacheke. Úspěch keňských běžců ještě třetími místy podtrhli Ngeno Isaac Kimutai u mužů a Cheruitich Emily Jemutai u žen. Z českých závodníků se nejlépe umístili na druhém místě v kategorii muži A Marek Chrascina z 1. Běžeckého Jablůnkov a Martina Vévodová z AK Perná," uvedl Gross.

Aktivně se Běhu rodným krajem Emila Zátopka zúčastnili také starosta Rožnova Radim Holiš, místostarosta Jan Kučera, ředitel Střediska volného času Rožnov Martin Navařík a referentka MěÚ Rožnov Petra Holišová.
"A právě tým složený z Radima Holiše, Martina Navaříka a Petry Holišové získal bronzové medaile v soutěži týmů," pochlubil se za radnici její mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam