Krutý kolaps ve státní svátek. Zlín – Liberec 2:7

ZLÍN - Honejsek, Herman, Okál, Šlahař, Ferenc. Jen letmý přehled zraněných, nemocných a distancovaných hokejových zlínských Beranů dával před duelem 5. extraligového kola tušit, že to budou mít svěřenci trenéra Svobody proti libereckým Bílým tygrům hodně těžké. Bezezbytku se to potvrdilo.

Ale nejde jen o první gól už ve druhé minutě, nejde ani o to, že hosté tvoří sourodý celek s vysokými ambicemi. I v tomto utkání se daly body urvat, přinejmenším zabránit debaklu.

Jenže za stavu 1:2 Zlínští těžce promrhali minutu a půl přesilovky 5:3 a když tuhle situaci Tygři přestáli, byli už po třetí brance z hokejky Hudáčka pány na ledě, třeba čtvrtý gól dával za bezmocného Sedláčka Bulíř do úplně odkryté klece po vyšachování domácí obrany.

V závěrečné třetině Liberečtí svoji dominanci ještě potvrdili a výsledek 2:7 na domácím ledě je pro Berany frustrující i varující.

Pro pořádek góly domácího PSG – Kubiš a Kulda… a hlavy zase nahoru.

Takže tentokrát nikoliv v neděli, ale až v úterý ve Vítkovicích se tahle těžká porážka musí brát jako poučení, nikoliv jako status quo.

Ani v Ostravě snad nenechají výborní zlínští fandové své hokejisty bez podpory.