Ve Zlínském kraji se uskutečnila razie zaměřená na nelegální pobyty cizinců

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 4. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Napříč Zlínským krajem provedla cizinecká policie rozsáhlou kontrolu cizinců. Zaměřila se na nelegální pobyty a práci bez povolení, serveru Zlin.cz to řekl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Rozsáhlého policejního opatření se aktivně zúčastnily více než tři desítky policistů. Razie byla zaměřena na kontrolu zaměstnanosti cizinců, pobytovou kontrolu, potírání trestné činnosti v oblastech nelegální migrace, drogové problematiky, padělaných a pozměněných dokladů a v neposlední řadě na pátrání po osobách a věcech.

Policisté ze všech oddělení odboru cizinecké policie ve spolupráci s pracovníky Finančního úřadu pro Zlínský kraj a pracovníky Oblastního inspektorátu práce pro Jihomoravský kraj a Zlínský kraj nejprve provedli v dopoledních hodinách kontrolu jedné z výrobních společností na Valašskomeziříčsku. Policisté zkontrolovali desítky zaměstnanců a nakonec jich 13 i zajistili, neboť byli podezřelí, že na našem území pobývají neoprávněně, popřípadě že na našem území vykonávají zaměstnání bez patřičného povolení. Všech 13 cizinců z východní Evropy bylo eskortováno na policejní služebny, kde s nimi příslušníci cizinecké policie zahájili správní řízení o správním vyhoštění z území členských států EU.

O několik hodin později policisté provedli napříč Zlínským krajem další kontroly, tentokráte se zaměřili na ubytovny, kterých zkontrolovali osm. "Celkem policisté během celého opatření zkontrolovali více než 250 osob, z nichž téměř 100 bylo cizinců ze třetích zemí. Během kontrol zjistili 13 přestupků, zadrželi jeden neplatný doklad a zahájili v již zmiňovaných 13 případech správní řízení," upřesnil Jaroš.

Podobné kontroly, byť ne v takovém rozsahu, provádí policisté cizinecké policie ve Zlínském kraji v průběhu celého roku. Od začátku roku zahájili správní řízení již ve více než 150 případech.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam