Do plánování dopravní strategie v Otrokovicích se může zapojit i veřejnost

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 10. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Otrokovice nechaly zpracovat strategický dokument Plán udržitelné městské mobility města Otrokovic, jehož hlavním cílem je účinněji řešit problémy související s dopravou ve městě.

Současně byly spuštěny webové stránky www.mobilita-otrokovice.cz, kde se mohou obyvatelé Otrokovic dozvědět více informací a zároveň zapojit se do plánování, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Plán udržitelné městské mobility města Otrokovice bude zahrnovat všechny způsoby a formy dopravy v celém území, včetně dopravy veřejné a soukromé, osobní a nákladní, motorizované i nemotorizované, pohybu a parkování.

„Důvodem, proč jsme nechali vypracovat plán udržitelné městské mobility, je zajistit zlepšení kvality života ve městě, a to formou opatření spočívajících ve změně nabídky dopravních možností, která umožní lepší přístup do práce, ke klíčovým destinacím a službám udržitelným způsobem. Opatření by měla vést ke zlepšení bezpečnosti dopravy, snížení znečištění ovzduší, hluku, spotřeby energií, zlepšení účinnosti přepravy osob a zboží, přispět k posílení atraktivity a kvality městského prostředí a území především ve prospěch občanů," uvedl otrokovický starosta Jaroslav Budek.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam