Zlínský kraj vzdá hold světovému hnutí, symbol jednadvacítky bude svítit červeně

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 10. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínský kraj se rozhodl připojit k oslavám 50 let od založení Speciálních olympiád pro sportovce s mentálním postižením. Na počest tohoto hnutí bude zářit červenou barvou číslice 21 před sídlem krajského úřadu, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová.

Niagarské vodopády. Opera v Sydney. Empire State Building v New Yorku. Piccadilly v Londýně. To je jen část světově proslulých památek, které byly v letošním roce oslav 50 let od založení Speciálních olympiád pro sportovce s mentálním postižením symbolicky nasvíceny červenou barvou. Od 11. do 13. října se k akci #LightUpForInclusion připojí i sídlo Krajského úřadu Zlínského kraje, který akci podpořil. Červeně bude zářit číslice 21 jako hold světovému hnutí, které od roku 1990 působí také v České republice.

„Podporuji tuto akci a všechny, kdo se do ní zapojí. Rozvíjet tělesnou zdatnost potřebuje každý z nás a vůbec není důležité, jestli se potýká s nějakým fyzickým nebo mentálním handicapem. Naopak obrovsky fandím těm, kdo mají vůli sportovat, byť jim to komplikují různé potíže a zdravotní omezení, a přesto se nenechají odradit a bojují – v rámci svých možností," sdělil hejtman Jiří Čunek a dodal: „Právě oni můžou být skvělým příkladem pro všechny zdravé, kteří by se mohli a měli hýbat, ale  brání jim v tom pohodlnost a výmluvy. Držím palce všem účastníkům této speciální olympiády."

V pátek 12. října ve 20.00 hodin se u červené „21" sejdou všichni zájemci ze Zlínska, kteří si chtějí vyzkoušet běh s olympijskou pochodní. Její nosič, „torchrunner" Petr Matlach, ji slavnostně zapálí na začátku pětikilometrového běhu Zlínem. Skupina doběhne i s pochodní do haly Zelené na slavnostní zahájení Zlínského poháru ve sjednocené kopané, kterou hrají sportovci s postižením společně se svými zdravými partnery. Již 12. ročníku akce se zúčastní týmy z ČR, Slovenska a Maďarska. Akce potrvá do neděle 14. října.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam