Při požáru v rodinném domě v Žeranovicích byl popálen starší muž

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 9. 10. 2018 | Autor: HZS ZK

ŽERANOVICE - Krátce po jedné hodině odpolední viděli obyvatelé obce Žeranovice na Kroměřížsku valící se kouř z oken jednoho z rodinných domů. K domu se rychle rozběhli dělníci, pracující na protějším domě, kteří upozornili na požár majitele domu. Krajské operační středisku ihned po oznámení na místo vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Holešov a tři dobrovolné jednotky z Holešova, Rackové a Žeranovic.

Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že v přízemí rodinného domu došlo v jedné místnosti k požáru, který se naštěstí díky pohotovému jednání dělníků a majitele domu nerozšířil do dalších částí domu, neboť muži použili přenosný hasicí přístroj, kterým požár téměř uhasili. Hasiči po svém příjezdu nasadili jeden vysokotlaký proud, kterým požár dohasili. Poté velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru.

V místnosti, kde k požáru došlo, se nacházel senior na invalidním vozíku, který utrpěl popáleniny na horní části těla. Přivolaní záchranáři mu poskytli první pomoc, ale vzhledem k vážnému zdravotnímu stavu, byla muži přivolána letecká záchranná služba. Hasiči asistovali při transportu muže do vrtulníku, který jej následně převezl do popáleninového centra do Brna.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťoval příčinu vzniku požáru. Podle prvotního ohledání se s největší pravděpodobností jedná o technickou závadu. Škodu na majetku vyčíslil vyšetřovatel s majitelem nemovitosti na dvě stě padesát tisíc korun a uchráněné hodnoty se vyšplhaly na tři milióny korun.

Nakonec hasiči vyklidili z místnosti ohořelý nábytek a vyšetřovatel ohlásil likvidaci požáru. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam