Týden zdraví nabídne poradnu pro odvykání kouření i procházku maketou plic

Ilustrační foto (Foto: Zlaté Jablko)Ilustrační foto (Foto: Zlaté Jablko)
Ilustrační foto (Foto: Zlaté Jablko)
Co se děje 11. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V rámci Týdne zdraví nabídnou ve čtvrtek 11. října odborníci z plicního oddělení Krajské nemocnice T. Bati vyšetření plic, pomoc při odvykání kouření i procházku v maketě plic. Tentokrát se celá akce uskuteční v prostorách Zlatého jablka v centru Zlína, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Odborníci budou lidem k dispozici v době od 11.00 do 18.00 hodin. Zdravotníci z plicního oddělení zlínské nemocnice se akce, kterou pořádá město Zlín, účastní pravidelně již několik let. Letos poprvé se objeví přímo v obchodním centru Zlaté jablko.

„Budeme mít připraven přenosný spirometr na měření oxidu uhelnatého ve vydechovaném vzduchu, návštěvníkům poradíme, jak si udržet své plíce zdravé i jak přestat kouřit. Mnoho kuřáků si myslí, že jednoduše přestanou kouřit sami, ale povede se to nakonec jen třem procentům z nich. Daleko větší šanci mají ti, kteří navštíví odborníky," uvedla vrchní sestra plicního oddělení Kateřina Paličková.

Letošní novinkou je nafukovací maketa plic včetně reálného modelu nádoru. V jednom z plicních laloků bude umístěna také obrazovka se záběry z bronchoskopického vyšetření a další edukační materiály.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam