Zlínští filharmonici představí v Kroměříži dílo A. Dvořáka

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Kultura 11. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína se v neděli 14. října představí v Kroměříži. V kostele sv. Mořice v 18.00 hodin přiblíží dílo skladatele Antonína Dvořáka. Koncert nazvaný Dvořákovy duchovní harmonie se koná jako součást mezinárodního hudebního festivalu Harmonia Moraviae 2018, serveru Zin.cz to řekl mluvčí města Jan Vondrášek.

„Půjde o výjimečný zážitek, který by si příznivci vážné hudby neměli nechat ujít," uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Na koncertu zazní skladby z děl Te Deum, Biblické písně, Agnus Dei a Hospodine, pomiluj ny. „Bůh, láska, vlast! Uvedené heslo, jímž se po celý život řídil Antonín Dvořák, přiléhavě vystihuje skladatelovu osobnost i jeho světonázor. Koncert Dvořákovy duchovní harmonie proto nabídne výběr z děl, která jsou svým zpracováním i duchovním obsahem zářným příkladem Dvořákovy upřímné lásky k Bohu," doplnila Dagmar Garguláková, vedoucí propagace a marketingu zlínské filharmonie.

Díla budou uvedena v podání Filharmonie Bohuslava Martinů a jednoho z nejkvalitnějších tuzemských vokálních těles, Českého filharmonického sboru Brno, zpěvní sólové pasáže budou svěřeny předním českým pěvcům Pavle Vykopalové, Markétě Cukrové, Pavlu Valentovi a Jaroslavu Patočkovi. Za dirigentským pultem stane František Macek.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam