Policisté zachránili život muži, pomohl jim defibrilátor

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 11. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

BOJKOVICE - Lidský život se podařilo zachránit bojkovickým policistům, a to díky externímu defibrilátoru, kterým je jejich služební vozidlo vybaveno. Serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Milena Šabatová.

O kolapsu šedesátiletého muže informoval policisty přes linku 158 patnáctiletý mladík. Staršímu muži se udělalo špatně u bojkovického zámku. Operační důstojník na místo ihned vyslal hlídku. Ta po velmi rychlém příjezdu zahájila resuscitaci a použila přístroj AED. Po druhém použití defibrilátoru se naštěstí podařilo jeho životní funkce obnovit. Přivolaní záchranáři si poté muže převzali do své péče a zanedlouho jej vrtulník transportoval do nemocnice ve Zlíně.

"Velké poděkování patří nejen hlídce policistů, kteří včasným příjezdem a profesionálním jednáním zachránili muži život, ale i patnáctiletému mladíkovi, který událost oznámil. Dokázal tak, že lidé v jeho okolí mu nejsou lhostejní," konstatovala Šabatová.

V okrese Uherské Hradiště defibrilátorem disponuje Obvodní oddělení Bojkovice a Obvodní oddělení Buchlovice. "Do dnešního dne evidujeme devět případů, kdy byl defibrilátor použit," dodala Šabatová.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam