Bratři jak se patří: uděláme triatlon na Sahaře

Foto: Jakub AtarsiaFoto: Jakub Atarsia
Foto: Jakub Atarsia
Sport 10. 10. 2018 | Autor: Jan Čada

OTROKOVICE - Může to vypadat poněkud exoticky, zvláštně a nereálně. Ale tak to opravdu jen vypadá. To, že se na Sahaře bude konat jedinečný triatlon z dílny dvou kluků z Otrokovic je prostě skutečnost.

Jakub a Adam Atarsia jsou mezi veslaři i triatlety v Otrokovicích hodně dobře známí. Zapálení pro sport mnoha druhů. 

"Napadlo nás uspořádat v Alžírsku triatlon. Společně s jedním naším alžírským kamarádem a patronem Petrem Vabrouškem jsme to zvládli. Konal se v dubnu letošního roku na pobřeží Středozemního moře ve druhém největším alžírském městě Oranu," nastiňuje zajímavou "triatloňáckou" story s dosud otevřeným koncem Adam Atarsia.

Jenže tohle činorodým bráchům rozhodně nestačilo.

"Byli jsme několikrát na Sahaře a vždycky jsme zůstali ohromeni, proto nás taky napadlo uspořádat tam extrémní triatlon," doplňuje Jakub Atarsia.

Od myšlenky k realizaci nemají tihle sportovci zrovna daleko. Ovšem hotovo si budou moci říci někdy 6. ledna příštího roku večer, až dorazí do cíle triatlonu mezi písečnými dunami poslední závodník.

"Logistika bude samozřejmě složitější než při běžných triatlonech, v poušti musíme postavit depo, dovézt kola, zajistit přísun tekutin a výživy pro všechny, práce je dost a dost. Plavat se bude v oáze na rozhraní písečných dun a náhorních plošin, cyklistická část povede po asfaltu, běh přes palmový háj ale taky mezi dunami nebo městem starým tisíce let," odhaluje podrobnosti Adam.

Už nyní jsou vedle Petra Vabrouška přihlášeni naši přední závodníci, tohle bude zážitek na celý život. Pouštní triatlon z otrokovickým podpisem.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam