Zlín chce do Vánoc znát novou podobu náměstí Míru

Náměstí Míru ve Zlíně (Foto: MěÚ Zlín)Náměstí Míru ve Zlíně (Foto: MěÚ Zlín)
Náměstí Míru ve Zlíně (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 12. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Celkem 24 návrhů obdrželo město Zlín ve veřejné soutěži na novou podobu náměstí Míru a jeho okolí, odborná porota z nich vybrala šest. Soutěžící mají dva měsíce na dopracování a vítěz bude známý před Vánoci, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Šest návrhů postoupilo do druhé fáze. „Soutěžící budou mít nyní další dva měsíce, aby své návrhy dopracovali. Poté se porota sejde ještě jednou a vybere konečné pořadí včetně vítěze. Očekáváme, že výsledky budou zveřejněny ještě před Vánocemi a v lednu bude otevřena výstava všech doručených návrhů,“ konstatoval primátor Miroslav Adámek.

Cílem soutěže je najít nové podoby a formy dnes už dosluhujícího prostranství. Předmětem je také nalezení vhodného umístění parkovacích kapacit, které jsou v této oblasti nedostatkové. „Výsledkem vzniku nových parkovacích ploch by mohlo být uvolnění plochy před kostelem pro novou parkovou plochu,“ konstatoval náměstek primátora Jiří Korec.

Kvalitu doručených návrhů označila soutěžní porota za velmi dobrou. „Jedině veřejná soutěž je nástroj, který vyhlašovateli umožní vybírat s širokého názorového spektra. Samotná realizace je samozřejmě záležitostí několika dalších let,“ uvedl vedoucí oddělení prostorového plánování magistrátu Ivo Tuček.

Kromě náměstí Míru se připravuje organizace veřejné architektonické soutěže také pro oblast takzvaného divadelního parku, tedy oblasti mezi ulicí Potoky a Městským divadlem Zlín. V minulých letech se na nich zvažovala zástavba.. „Na základě požadavků rady města zpracovávají úředníci magistrátu zadání soutěže, která by vdechla novou podobu tomuto dosud neutěšenému prostoru. Velkou roli by zde měla hrát přítomnost divadla“ uvedl Dvořák.

Prostor by podle něj mohl umožnit zřízení dočasné letní scény, která by byla využitelná během letních festivalů. „Komise pro názvosloví a místní orientaci navrhuje možné pojmenování tohoto prostoru po prvním českém prezidentovi a dramatikovi Václavu Havlovi,“ dodal Dvořák.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam