AKCE ZA ROHEM aneb tipy, kde to žije

Večerní lampionová prohlídka ZOO Lešná (Foto: archiv ZOO Zlín)Večerní lampionová prohlídka ZOO Lešná (Foto: archiv ZOO Zlín)
Večerní lampionová prohlídka ZOO Lešná (Foto: archiv ZOO Zlín)
Co se děje 11. 10. 2018 | Autor: Jitka Galetková

ZLÍNSKÝ KRAJ - Blíží se víkend a s ním i spousta akcí, na které můžete vyrazit. Na své si přijdou milovníci vína, zahrádkáři, děti i ti, kteří dávají přednost hudbě. Tady je pár nejzajímavějších tipů, kde to tento víkend žije.

A vyrazit můžete hned v pátek 12. 10. do Zoo Lešná, kde se koná další Lampionová prohlídka. Ti, kteří sem zavítají, mají možnost navštívit zoo i zámek v netradiční dobu a zažít jejich večerní atmosféru. Lampionová sada bude k zakoupení u pokladny. První večerní prohlídka začíná v 18.30. Rozpis prohlídek najdete zde.

Zahrádkáři si přijdou na své na výstavě Podzimní Floria v Kroměříži, jejíž součástí bude dušičková expozice, hanácký statek nebo 3. ročník Koštu pálenky. Výstava se uskuteční na výstavišti v Kroměříži 13. – 14. 10. od 9.00 hodin. Více informací naleznete zde .

Ti, kteří zavítají o víkendu do Kroměříže na podzimní Floriu, mohou se zastavit i na zdejším Velkém náměstí, kde se bude konat Jablečný den, k vidění zde bude výstava ovoce, celodenní ochutnávku moštu zdarma i tvořivá dílna a hry pro děti. To vše v sobotu 13. 10. od 9.00 hodin.

Milovníci dobrého vína si mohou sobotu, 13. 10. od 10.00, vylepšit sklenkou vína na hradě v Malenovicích, kde proběhnou Zlínské slavnosti vína.

Pokud chcete s dětmi zažít netradiční sobotu, můžete vyrazit do Valašského Meziříčí, kde se uskuteční akce Tajemství Meziřičských uliček. Zde vás bude čekat hledání indicií i neobvyklé zážitky. Začátek programu je od 14.00.

Sobotní den bude patřit i oblíbené podzimní činnosti – pouštění draků. Můžete navštívit Drakiádu v Luhačovicích, jejíž zahájení bude od 14.00, těšit se můžete na pestrý program, hry i společné pouštění draků.

Sobotní pozdní odpoledne můžete zavítat též na Zimní stadion Luďka Čajky, kde se odehraje představení Sněhurka na ledě. Začátek bude v 17.00.

Ve Valašském Meziříčí to bude v sobotu žít i ve večerních hodinách. Ve Velkém sále KZ odehraje koncert kapela MIG 21 v rámci svého HURÁ! TOUR 2018. Začátek je v 19.00, vstupenky je možné koupit na místě i v předprodeji.

Kdo nestihne sobotní drakiádu v Luhačovicích, může v neděli 14. 10. zavítat do Zlína, kde se uskuteční již 10. ročník Velké zlínské drakiády na fotbalovém hřišti v Jaroslavicích. Součástí bude nejen pouštění draků, ale i bohatý program pro rodiče a děti nebo kulturní představení. Začátek v 15:00.

Fanoušci hard rock hudby mohou v neděli 14. 10. zavítat do zlínské rockové kavárny Masters of rock café, kde ve 20.00 vystoupí melodická hard rocková kapela Bonfire a jako hosté bude hard rockový Bastard z Havířova.

Přejeme hezký víkend plný zážitků.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam