Zloděje zastavil ve Zlíně při útěku ostnatý drát

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 12. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Ostnatý drát pomohl ve Zlíně při zadržení zloděje, který kradl v prostorách firem v průmyslovém areálu. Šestadvacetiletý recidivista byl dosud už šestkrát trestaný a hrozí mu další až tři roky vězení, řekla serveru Zlin.cz mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

 Případ se stal v posledních dnech. „Muž z Kroměřížska prohledal brzy ráno prostory firem v průmyslovém areálu v centru Zlína s úmyslem ukrást cokoliv, co by se dalo zpeněžit. Vydával se přitom za zájemce o práci,“ uvedla Kozumplíková.

Muž se pod záminkou zájmu o práci dostal do prostor jedné z firem. „Prohledal jednu z šaten, odkud z původně uzamčené skříňky odcizil stravenky a peníze. V další budově vnikl za pomoci kleští do prostor jiné firmy, odkud odcizil ochranný pracovní oblek a univerzální klíč. Celkově způsobil škodu za více než 2000 korun,“ informovala mluvčí.

Zaměstnanci podniku si ale podezřelého všimli při jeho útěku. „Vydali se jeho útěku, vydali se za ním a dostihli ho, když se snažil i s batohem na zádech a igelitovou taškou v ruce přelézt oplocení. Zranil se přitom o ostnatý drát na plotě,“ popsala Kozumplíková.

Přivolaní policisté muže zadrželi a přivolali k jeho ošetření záchranáře. „Veškeré uloupené věci, které měl v tu chvíli ve svých zavazadlech a které byly výsledkem jeho nekalé činnosti za posledních pár týdnů, putovaly zpět jejich majitelům. Poté ho policisté dopravili rovnou do policejní cely,“ řekla Kozumplíková. Soudce okresního soudu rozhodl o umístění recidivisty ve vazební věznici.

Muž byl za obdobnou trestnou činnost odsouzený v loňském roce. Kriminalisté ho prověřují pro dalších deset skutků majetkové povahy. Recidivista, který byl už šestkrát trestaný, hrozí až tři roky za mřížemi.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam