Hnutí Zlín 21 překvapilo vytvoření koalice ANO, STAN a Rozhýbejme.Zlín

Hnutí Zlín 21 (Foto: Facebook/Zlín 21)Hnutí Zlín 21 (Foto: Facebook/Zlín 21)
Hnutí Zlín 21 (Foto: Facebook/Zlín 21)
Politika a ekonomika 12. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Vytvoření koalice ve Zlíně složené z hnutí ANO, STAN a uskupení Rozhýbejme.Zlín překvapilo hnutí Zlín 21, které skončilo třetí ve volbách. Hnutí navrhovalo vytvoření širší koalice na základě volebního programu, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Zlína 21 Kateřina Martykánová.

Volby zvítězilo hnutí ANO těsně před STAN, získali shodně po devíti mandátech. Třetí skončilo hnutí Zlín 21 podnikatele Čestmíra Vančury. ANO a STAN, jejichž zástupci jsou v dosavadní koalici na městě, oznámilo vytvoření koalice s uskupením Rozhýbejme.Zlín, v němž jsou Svobodní, Soukromníci a Nezávislí včetně bývalého mluvčího hasičů Iva Mitáčka nebo senátora Iva Valenty. Hledají dalšího partnera, ale Zlín 21 to nejspíš nebude, protože podle mluvčího magistrátu Zdeňka Dvořáka hnutí opakovaně odmítlo jednat o trojkoalici s ANO a STAN.

Podle Martykánové vzal Zlín 21 informaci o nové koalici na vědomí. „Překvapilo nás to stejně jako bleskové ujednání o dvojbloku koalice ANO a STAN ještě před sobotním uzavřením výsledků voleb,“ uvedla Martykánová.

Podle ní chtělo hnutí jednat o širší koalici s ohledem na množství problémů, se kterými se Zlín bude muset v budoucnu vyrovnávat. Zlín 21 ve shodě s KDU-ČSL, ODS a Piráty k tomu vypracoval výchozí pracovní materiál. „Předložili jsme ho na společném jednání se zástupci ANO a STAN jako základ pro další rozhovory. Především proto, že by další vyjednávání o reprezentaci podle našeho názoru měla vzniknout především na podkladě shody a prioritách potřebných pro město,“ uvedla Martykánová.

Podle ní si hnutí nekladlo při jednáních žádné podmínky ani požadavky. „Společně s trojblokem KDU-ČSL, ODS a Piráty se připravuje na práci v opozici. Podařilo se nám v krátké době shromáždit informace a přizvat ke spolupráci spoustu zajímavých lidí i odborníků včetně mladé a střední generace. Z toho budeme vycházet a toto nám dává do budoucna naději i v opozici smysluplně pracovat pro rozvoj Zlína,“ uzavřela Martykánová.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam