Firemní večírek přišel muže pěkně draho

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 16. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Muž ze Zlína (44) vyrazil na firemní večírek a ráno se nestačil divit. V době, kdy se bavil, mu neznámý zloděj prošacoval zaparkované auto a výsledkem je škoda přesahující 50 tisíc korun, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

V pátek 12. října zaparkoval muž své vozidlo před restaurací ve Zlíně, kam se šel bavit na firemní večírek se svými kolegy. Zřejmě si neuvědomil, že ve středovém panelu uvnitř vozidla nechal viditelně položenou svou peněženku. Když si v osm hodin ráno přišel vozidlo vyzvednout, vyděsil se. Vozidlo bylo viditelně poškozené. Sklo předních dveří bylo vysypané a přední dveře nesly stopy po páčení.

"Zevnitř vozidla zmizela peněženka, v níž měl muž 100 euro a dvě platební karty. Z jedné z nich stihl prozatím neznámý zloděj během noci na sobotu vybrat 20 tisíc korun. Škodu na vozidle odhadl majitel předběžně na 30 tisíc korun, celkově se tak škoda vyšplhala na více než 50 tisíc korun," konstatovala Kozumplíková.

Zlínští policisté případ prověřují jako krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku s trestní sazbou až dva roky odnětí svobody. "Připomínáme, že PIN kód platební karty by si její majitelé nikdy neměli poznamenávat poblíž platební karty. Riskují, že v případě ztráty či odcizení přijdou o veškeré úspory," dodala policejní mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam