Plně naložený autodomíchávač zdemoloval plot u rodinného domu

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 16. 10. 2018 | Autor: TZ HZS ZK

BŘEZŮVKY - Dnes od 13:17 hodin zasahovali profesionální hasiči ze Zlína u dopravní nehody autodomíchávače betonu v obci Březůvky.

Oznámení o havárii domíchávače v Březůvkách vezoucího 8,5 metrů kubických betonu přijali hasiči v 13:04 hodin. V oznámení bylo dále uvedeno, že domíchávač sjel do příkopu a převrátil se na pravý bok, řidič je mimo vozidlo nezraněn a z vozidla vytéká olej.

Při příjezdu na místo nehody autodomíchávač ležel v zahradě rodinného domu. Pod ním byly zbytky plotu. Velkým štěstím bylo, že v době nehody se u plotu rodinného domu nevyskytovaly žádné osoby. Hasiči zabránili úniku pohonných hmot a pod vozidlo umístili úkapové vany. Na místo se dostavil majitel autodomíchávače, který hasičům sdělil, že autodomíchávač s betonem váží 30 tun.

Byly proto povolány dva speciální autojeřáby soukromé firmy. Na místo nehody se dostavila Policie České republiky.

Od 15:03 hodin byla silnice v části obce Březůvky a silnice vedoucí k obci Provodov uzavřena pro potřeby ustavení autojeřábů. Speciální autojeřáby v první fázi vyprostily po dvou hodinách autodomíchávač z příkopu. Ve druhé fázi bylo havarované vozidlo během necelé hodiny postaveno zpět na kola. Uniklé provozní náplně byly zasypány sypkou sorbční látkou a hasiči provedli závěrečný úklid v místě nehody.

V 19:52 byl autodomíchávač odtažen a provoz na silnici byl obnoven.

Video

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam