Silnice z Luhačovic ke hřbitovu je bezpečnější

Rekonstruovaná silnice v Luhačovicích-Hradisku (Foto: V. Cekota)Rekonstruovaná silnice v Luhačovicích-Hradisku (Foto: V. Cekota)
Rekonstruovaná silnice v Luhačovicích-Hradisku (Foto: V. Cekota)
Co se děje 18. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE - Silničáři dokončili rekonstrukci svažitého úseku silnice z Luhačovic směrem na Kladnou-Žilín. Díky opravě se zlepšil nejen technický stav 650 metrů dlouhého úseku vozovky, ale i jeho bezpečnost, serveru Zlin.cz to uvedl za Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Vojtěch Cekota.

Rekonstrukce silnice přišla na více než 10 milionů korun. Úsek, který se dočkal opravy, je v Luhačovicích důležitou přístupovou cestou k centrálnímu městskému sportovišti, ke hřbitovu a současně spojuje Luhačovicko s oblastí Bojkovicka.

Začátek rekonstrukce se nachází v místě křižovatky se silnicí II/492, konec v místě u zdi městského hřbitova. Oprava spočívala v odfrézování živičných vrstev vozovky v tloušťce 100 milimetrů a v jejich nahrazení novými vrstvami. Nedostatečně únosné části podloží byly sanovány. Zároveň byly rozšířeny směrové oblouky vozovky," konstatoval Cekota s tím, že odvodnění je nyní řešeno podélným a příčným sklonem povrchu vozovky a podélným odvodňovacím proužkem o šířce 250 milimetrů podél betonových obrub.

Součástí stavby bylo osazení levostranné betonové silniční obruby podél silnice II/496, dále vybudování levostranné opěrné zdi v délce 56 metrů s dvěma řadami pilot. Trámec byl opatřen ocelovým svodidlem. V nestabilním úseku o délce 120 metrů bylo zajištěno odvodnění paty svahu a na silnici je nyní osazeno trvalé svislé dopravní značení.

Souběžně se stavbou ŘSZK město Luhačovice rekonstruovalo chodník, položilo nové obruby a zajistilo napojení místních komunikací a vjezdů.

Práce přišly na 10,112 milionu korun včetně DPH a stavbu se podařilo financovat s využitím prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. Stavební práce zde byly zahájeny koncem května.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam