Rožnov chystá dvoudenní Všesvatský jarmark

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Co se děje 19. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Dvoudenní Všesvatský jarmark chystá na pátek a sobotu na Masarykově náměstí Rožnov pod Radhoštěm. Ponese se v duchu oslav stoletého výročí vzniku Československa a nabídne více než stovku prodejců a také hudební vystoupení, řekl serveru Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Jarmark pořádá město ve spolupráci s T klubem-kulturní agenturou. „Slavnostní zahájení je připravené na páteční desátou hodinu. Jarmareční hosty pozdraví zástupci vedení města a také kněz rožnovské farnosti,“ řekl dramaturg pořádajícího T klubu–kulturní agentury Pavel Jakubík.

Příchozí se mohou těšit na hudební představení. „Vystoupí cimbálové muzikyValašsko a Pazúr, hudební skupiny Z horní dolní a dál na jih, Out of sorts a Swing dixieland vojenské hudby Olomouc nebo děti ze ZŠ Pod Skalkou,“ vyjmenoval Gross.

Chybět nebude nabídka jarmarečního zboží. „Prodejci budou nabízet především kytice a květinové vazby, svíčky a další sortiment vztahující se k svátku Všech svatých. V nabídce ale nebudou chybět pochutiny k jídlu a k pití,“ uvedl Gross.

Pro děti bude před budovou radnice připravený stánek s tvořivými dílničkami. „Vzhledem k blížícímu se výročí 100 let od založení Československé republiky budeme na jarmarku rozdávat trikolory. Dáme tak návštěvníkům možnost symbolicky se připojit k oslavám tohoto výročí připnutím trikolory na oděv,“ informoval Jakubík.

Městská policie upozorňuje na částečné omezení provozu a parkování v době konání jarmarku. „Po oba dny jarmarku zároveň platí schválená výjimka ze zákazu konzumace alkoholických nápojů na Masarykově náměstí, což znamená, že návštěvníci jarmarku starší 18 let můžou na Masarykově náměstí konzumovat alkoholické nápoje,“ dodal ředitel městských strážníků Aleš Pilař.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam