Bez řidičáku a se čtyřmi promile po divoké jízdě ve Vizovicích nakonec usnul na chodníku

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 18. 10. 2018 | Autor: TZ Policie ČR

VIZOVICE - Ve středu před osmou hodinou večer přijal operační důstojní na lince tísňového volání policie oznámení o řidiči, který naboural do sloupků podél vozovky a několika vozidel ve Vizovicích, nicméně přesto pokračuje dál v jízdě. Následovalo další oznámení o řidiči, který vjel do vjezdu u rodinného domu. Za divokým jezdcem se vydali policisté z Vizovic. Naštěstí daleko neujel. Narazil do sloupu rodinného domu ve Vizovicích a odjet se mu již nepodařilo. Vylezl proto z vozidla a zmožen únavou na chodníku usnul.

Na první pohled bylo zjevné, že je spící řidič pod vlivem alkoholu, ale hodnota, která se objevila na displeji přístroje, překvapila i zkušené policisty. Dechová zkouška u piráta silnic ukázala 4,61 promile alkoholu. S lehkým zraněním ho záchranáři převezli do nemocnice.

Dopravní policisté postupně zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý řidič si vzal vozidlo Škoda Fabia bez vědomí majitele, vozidlo navíc bylo trvale vyřazeno z evidence motorových vozidel. Řidič není držitelem žádného řidičského oprávnění. Při své divoké jízdě nejprve narazil do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia, poté do zaparkovaného Fordu Escort, mezitím strhl sedm kovových sloupků u okraje vozovky. Ve snaze ujet vrazil ještě do vjezdové brány a sloupků brány u vjezdu do dvou rodinných domů, kde zůstal stát. Celková škoda je předběžně vyčíslena na téměř třicet tisíc korun.

Dva přestupky řidiče z obce na Uherskohradišťsku bude ve správním řízení projednávat příslušný úřad. Dopravní policisté společně s kriminalisty budou řešit jeho jízdu pod vlivem alkoholu jako podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou až tři roky odnětí svobody.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam