Výročí vzniku Československa připomíná ve Zlíně 28 vysazených lip

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 19. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Zlín za pomoci jeřábu vysadil na náměstí Práce 28 lip jako připomínku letošního stoletého výročí vzniku Československa. Jsou uspořádané do čtyř řad po sedmi kusech, řekl serveru Zlin.cz Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínského magistrátu.

Odhalení parku z lip pod hotelem Moskva je v plánu v neděli 28. října v 10:00. „Původně jsme uvažovali o tom, že vysadíme sto lip, ale tak velký prostor bychom jen těžko hledali. Navíc číslo 28 má také svou jasnou symboliku, protože 28. října vzniklo Československo,“ objasnil náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Bedřich Landsfeld.

Stromy budou pravidelně tvarované do střihu bosketu. Jeho účelem je rozdělit plochu, vytvořit pozadí nebo se používá k vytvoření přírodní komnaty. Boskety se používaly v barokních a renesančních parcích.

Nová podoba prostranství nabídne lidem odpočinkový prostor s lavičkami. „V novém maltovém povrchu budou navíc zabudovaná svítidla, díky kterým místo vynikne i ve tmě,“ doplnil Fabián.

Práce na úpravě plochy budou stát kolem 3,5 milionu korun. Mimo úpravu zeleně zahrnují i další práce jako například rekonstrukci chodníků.

Video

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam