Zlínský kraj chce dát 25 milionů korun na podporu sportu

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 19. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem 25 milionů korun na podporu sportu chce rozdělit Zlínský kraj. Dva miliony by dal házenkářům, fotbalistům a biatlonu ještě letos, zbylých 23 milionů plánuje rozdělit na mládež v příštím roce, sdělila serveru Zlin.cz Helena Mráčková z tiskového oddělení krajského úřadu.

Podporu projednali radní, schválit to musí ještě zastupitelstvo. „Doporučujeme mu ke schválení čtyři miliony na jednotlivé projekty v oblasti mládeže a sportu. Dále chceme 16 milionů korun směřovat na činnost a rozvoj mládežnického sportu. Budeme pokračovat i v letos rozjetém pilotním projektu na podporu sportu v malých obcích do 2000 obyvatel, kde máme vyčleněné tři miliony,“ uvedl krajský radní zodpovědný za mládež a sport Miroslav Kašný.

Těchto 23 milionů kraj po schválení zastupitelstvem rozdělí v programech v příštím roce. Kromě toho radní doporučují zastupitelstvu ještě pro letošní rok schválit tři individuální dotace v celkovém objemu dvou milionů korun. „Formou individuálních dotací chceme ještě letos pomoci Valašskému házenkářskému klubu, a to částkou 175 tisíc korun, dále Fotbalovému clubu Zlín částkou jeden milion korun a Sportovnímu klubu biatlonu ve Velkých Karlovicích částkou 700 tisíc korun,“ uvedl Kašný.

Mimořádná dotace pro Valašský házenkářský klub je určená na rozjezd podzimní části extraligové soutěže v házené mužů. Klub za peníze zajistí maséra, lékaře i provoz rehabilitace. Dotace pro Fotbalový club Zlín poputuje na osvětlení a konstrukce hrací plochy v areálu Vlastimila Marečka ve Zlíně. U biatlonistů peníze poslouží na přípravnou fázi pro zimní provoz biatlonového areálu.

Zlínský kraj poskytl v rámci programových podpor za poslední tři roky dotace v objemu 65 milionů korun. Formou individuálních dotací poslal Zlínský kraj do sportu téměř 80 milionů korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam