V Otrokovicích i přes vedro vysázeli tisíce letniček a stovky keřů

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 19. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – I přes vysoké teploty a sucho vysázeli pracovníci Technických služeb Otrokovice v letošním druhém kvartále 14 tisíc letniček, stovky trvalek a keřů a osm nových stromů. Věnovali se i ostatním činnostem jako zálivka, kácení nebo kontrola dětských hřišť, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Otrokovic Romana Stehlíková.

Podle ní daly vysoké teploty pracovníkům technických služeb zabrat. „Přesto se jim podařilo udržet město zelené a rozkvetlé a nezanedbali ani ostatní běžné činnosti,“ uvedla Stehlíková.

Technické služby intenzivně sekaly trávu a vysadily nové okrasné záhony. „Na květinové záhony do závěsných nádob pracovníci vysázeli celkem 14 tisíc letniček a 250 trvalek. Parkovou a sídlištní zeleň doplnili o 330 nových keřů a osm nových stromů,“ vyjmenovala Stehlíková.

Práci komplikovalo vedro. „Z důvodů extrémního sucha bylo nezbytné zajišťovat prakticky každodenní zálivku květinových záhonů a mladých stromků,“ uvedl jednatel technických služeb Vladimír Plšek.

Dodal, že průběžné stříhání živých plotů, řez dřevin v nepřehledných úsecích křižovatek a kácení proschlých stromů i odstraňování polámaných a proschlých větví zajišťují technické služby průběžně během celého roku. Novinkou před Základní školou Trávníky je kamínkový záhon s travinami a trvalkami.

Zaměstnanci také kontrolovali dětská hřiště včetně drobných oprav poškozených herních prvků nebo průběžného úklidu hřišť a pískovišť. „Ve všech pískovištích jsme podle hygienických požadavků vyměnili písek, přičemž jsme navezli 182 tun nového písku,“ informoval Plšek.

Pro podporu sběru vytříděných odpadů vznikla další dvě stanoviště na odpadové nádoby a zvýšil se i počet nádob na sběr plastů, papíru a skla o dalších deset kusů. „K tomu, aby mohli lidé třídit odpad, potřebují mít podmínky. Zejména dostatek nádob na tříděný odpad v docházkové vzdálenosti, stejně tak dostatečný počet sběrných dvorů ve městě. Dlouhodobě lze říct, že obyvatelé Otrokovic třídí odpady a přispívají k lepšímu životnímu prostředí a zároveň šetří finanční prostředky. Díky třídění odpadů za minulý rok přispěli do městské kasy částkou dva miliony korun,“ řekl Plšek.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam