V dušičkovém období vypraví dopravní společnost více spojů na hřbitovy

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Co se děje 20. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Také v letošním roce Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) posílí v dušičkovém období své autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí DSZO Vojtěch Cekota. 

Zvláštní jízdní řády budou platit po dva víkendy na lince 31 z centra Zlína k Lesnímu hřbitovu. Několik víkendových spojů na lince 32 bude mimořádně prodlouženo až ke hřbitovu na Mladcové.

Na autobusové lince 31 budou zařazovány o víkendových dnech 27., 28. října a 3. a 4. listopadu posilové spoje na trase mezi zastávkami Náměstí Míru – Náměstí Práce – Lesní hřbitov a zpět na Náměstí Práce a Školní. Některé posilové spoje pojedou z Lesního hřbitova až na Kudlov, aby se návštěva Lesního hřbitova usnadnila obyvatelům Kudlova a aby nemuseli jezdit na hřbitov oklikou přes celé centrum města. Posilové spoje se budou na lince objevovat přibližně v čase od 8.00 do 17.00 hodin. "Tyto zvlášť označené autobusy budou vynechávat zajížďku na zastávku Maják-točna. Budou jezdit podle mimořádných jízdních řádů, které budou zveřejněny na zastávkách i na internetu," upřesnil Cekota.

V neděli 4. listopadu budou na Lesní hřbitov vypraveny po 14. hodině místo dvou posilových spojů čtyři a po 15. hodině tři, aby byla zajištěna přeprava zvýšeného počtu cestujících, kteří se zúčastní od 15.00 hodin dušičkové pobožnosti.

"Pokud by se zvýšený zájem o přepravu na Lesní hřbitov projevil v dušičkovém období i v pracovních dnech, dispečeři DSZO budou situaci monitorovat a budou připraveni operativně vyslat na linku posilový vůz," doplnil Cekota.

Doprava cestujících bude ve dnech 26. – 28. října a 2. – 4. listopadu mimořádně zajišťována také ke hřbitovu ve Zlíně-Mladcové. Několik spojů linky 32 bude prodlouženo z točny Mladcová-Bartošův dům až na dočasně zřízenou zastávku Mladcová-hřbitov. V pátky to budou dva spoje za den, o sobotách a nedělích tři spoje za den. Jejich odjezdy budou vyznačeny v jízdních řádech na zastávkách i na internetu.

V Otrokovicích na lince 55 zajíždějí ke hřbitovu do Kvítkovic standardně dva odpolední spoje každou sobotu a neděli. V dušičkovém období budou na tyto spoje zařazovány pro zvýšení přepravní kapacity dva autobusy místo jednoho.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam