Zlín nově povede koalice pěti politických uskupení

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Politika a ekonomika 21. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Hnutí ANO, hnutí STAN a „trojblok" stran KDU-ČSL, ODS a Piráti. Tak vypadá nové složení koalice, která by měla vést město Zlín v následujících letech, serveru Zlin.cz to řekl Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

Před pár dny navržená koalice ANO, STAN a ROZHYBEJME.ZLIN je tak minulostí. Tento dřívější návrh měl disponovat pouze nejtěsnější většinou jednoho hlasu. To bylo velkým rizikem, a proto se členové této původně navržené koalice rozhodli o rozvázání dohody o povolebním vyjednávání.

Nově oznámená koalice by disponovala pohodlnou většinou 29 hlasů ve 41 členném zastupitelstvu. Konkrétní rozdělení postů, poměrů členů v radě či kompetencí bude otázkou dalších jednání. Primátor by dle posledních vyjádření měl vzejít z hnutí ANO.

Lídr hnutí Zlín 21 Čestmír Vančura neskrývá své zklamání. "Snad účast ,trojbloku´ na řízení města přispěje alespoň částečně k nastavení správného směru v jeho dalším vývoji a správě. Volební preference a potřeba držet se svého přesvědčení nám určily místo v opozici. Jedno nám to není, ale nelitujeme toho," prohlásil Vančura.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam