Pomoc z nebe pomohla zlínské onkologii

foto: Jiří Balátfoto: Jiří Balát
foto: Jiří Balát
Co se děje 21. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Na platformě 14|15 Baťův Institut se uskutečnila charitativní akce ve prospěch Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice T. Bati nazvaná Pomoc z nebe zlínské onkologii. Představení tzv. vírníků nakonec přilákalo na tři stovky lidí a projekt Pomáháme onkologii získal od návštěvníků necelých 20 tisíc korun, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Představení létajícího auta neboli vírníku se v centru Zlína uskutečnilo vůbec poprvé. Jeho strůjce a výrobce Pavel Březina je zlínským rodákem a neváhal podpořit charitativní akci. „Chtěl jsem nějak pomoci a zároveň trochu představit naši práci. Taky bych do budoucna byl rád, kdyby vírníky šly využít při záchraně lidského života – například při dopravě lékaře na místo nehody," řekl Pavel Březina, který na platformu přijel doslova s hejtmanem Jiřím Čunkem za zády. Nejprve se s ním totiž ve vírníku proletěl nad Zlínem, přistál v místní části Kudlov a poté již po silnici přijeli k Baťovu institutu. „Vírník mi přijde jako výborný nápad, mohl bych jím třeba létat do Prahy," sdělil s úsměvem Jiří Čunek a dodal, že každou akci, která podporuje nemocné, vítá a děkuji za ni.

Poté, co si příchozí prohlédli vírníky, následovala přednáška Pavla Březiny, který je zároveň vicemistr Evropy a světa v motorovém paraglidingu. Po ní byl vylosován výherce letu vírníkem z návštěvníků, kteří přispěli na zlínskou onkologii. „Projekt Pomáháme onkologii jsme založili před třemi lety s cílem sehnat finanční prostředky pro zvýšení komfortu při léčbě onkologických pacientů. Za tu dobu se nám podařilo vybrat již více než jeden milion korun," doplnil zakladatel projektu Jiří Křístek ze společnosti Ofsito, která je jedním z donátorů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam