Talentované děti prožijí den v duchu první republiky

foto: město Valašské Kloboukyfoto: město Valašské Klobouky
foto: město Valašské Klobouky
Co se děje 21. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Ve Valašských Kloboukách byli vyhlášeni vítězové výtvarné a literární soutěže o Masarykovi, které se zúčastnily zdejší školy. Nejúspěšnější děti za odměnu prožijí den v prvorepublikovém duchu, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Lenka Zvonková.

Cílem soutěže bylo zvýšit povědomí o jubileu Československa i postavě prezidenta Masaryka. Žáci v ní měli zachytit, jak se podle nich do valašskoklobouckých dějin otiskla stopa prvního prezidenta. Vítězové se sešli v kině Svět, aby převzali svá ocenění. Po vyhlášení byli spolu s dalšími diváky pozváni na projekci premiéry českého snímku Hovory s TGM.

„Blahopřejeme mladým výtvarníkům i literátům a věříme, že oni i jejich spolužáci se prostřednictvím soutěže dozvěděli o osobnosti Tomáše Garrigua Masaryka něco nového. Mnohé třídy se inspirovaly na výstavách k vazbě prvního prezidenta na Valašské Klobouky nebo k 90. výročí železnice, mnozí žáci se s rodinami přímo zúčastnili oslav Masarykovy dráhy, a tak načerpali své vlastní dojmy. Abychom jejich zkušenosti ještě podpořili, věnujeme vítězům poukaz na zážitkový prvorepublikový program ve Zlíně," uvedla starostka Eliška Olšáková.

Ve výtvarné soutěži v kategorii od 1. do 3. třídy udělila porota 1. místo práci Laury Plškové (2.C), v kategorii 4. až 5. tříd uspěla nejlépe výtvarná práce Davida Slováka (5.D). V literární soutěži se porota rozhodla v kategorii žáků 6. až 7. tříd udělit první místo próze Josefa Kohouta (7.C) a v kategorii 8. až 9. tříd si prvenství zasloužila práce Elišky Kupčíkové (9.C).

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam