Silný vítr zaměstnává hasiče v celém kraji.

Hasiči a policie 30. 10. 2018 | Autor: TZ HZSZK

ZLÍNSKÝ KRAJ - V souvislosti se silným větrem vyjížděly dnes v noci jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů k několika desítkám případů popadaných stromů a poškozených střech. 

První výjezd zaznamenalo krajské operační středisko ve 22.47 hodin. Od této doby do 7.00 hodin ráno se jednalo celkem o 50 událostí. Hasiči vyjížděli především na popadané stromy na komunikace a železnici, v několika případech zajišťovali také uvolněné plechy a poškozené střechy domů. Počet událostí v čase 22.47 hod. - 7.00 hod. dle okresů:
Zlín: 15 událostí
Uherské Hradiště: 9 událostí
Kroměříž: 17 událostí
Vsetín: 9 událostí
Mezi nejsložitější zásahy lze zařadit poškozenou střechu v obci Napajedla na Zlínsku, kde došlo vlivem silného větru k uvolnění plechové krytiny o rozměru asi 10x10 metrů a následného poškození komína. Hasiči museli část střechy demontovat. Zbylé asi dvě třetiny plochy provizorně zajistili.

K dalšímu netradičnímu případu došlo v Brumově-Bylnici, kde krátce po osmé hodině ranní došlo k pádu stromu na projíždějící automobil. Řidiči byla poskytnuta první předlékařská pomoc a po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby byl předán do její péče. Hasiči strom odstranili a místo předali policii.

Aktualizace 9.00 hodin Od sedmé hodiny ranní profesionální i dobrovolné jednotky stále vyjíždějí k popadaným stromům a poškozeným střechám.
V čase 7.00 - 9.00 hodin se jedná o dalších 29 událostí stejného typu.
Aktualizace 13.00 hodin Situace v kraji se v počtu hlášených událostí pomalu uklidňuje, nicméně jednotky i nadále vyjíždějí k jednotlivým případům popadaných stromů a poškozených střech. V čase 9.00 - 13.00 hodin se jednalo o 32 událostí spojených se silným větrem v kraji. Během dnešního dne v době 0.00 - 13.00 hodin hasiči ve Zlínském kraji řešili celkem 120 událostí.

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam