Hasiči v Malenovicích zasahovali u požáru chaty.

foto: HZSZKfoto: HZSZK
foto: HZSZK
Hasiči a policie 1. 11. 2018 | Autor: TZ HZSZK

MALENOVICE - Ve středu o půl desáté večer přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru chaty v chatové oblasti nad hradem v Malenovicích na Zlínsku. Na místo byly ihned vyslány čtyři jednotky hasičů. 

Jako první na místo přijela jednotka hasičů statutárního města Zlína, která potvrdila požár chaty a přilehlého zahradního domku, a to již ve třetí fázi.  Postupně k místu požáru přijeli dobrovolní hasiči z Malenovic, profesionální hasiči z Otrokovic a ze Zlína.

Během pár minut s pomocí čtyř proudů dostali hasiči požár pod kontrolu a velitel zásahu vyhlásil šest minut před desátou hodinou večerní lokalizaci. Poté objekt kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska. Vzhledem k tomu, že se chata nacházela v těsné blízkosti vzrostlých stromů, ochlazovali hasiči blízké okolí zasaženého objektu.

Po uhašení velitel zásahu redukoval síly a prostředky. Na místě zůstaly dvě jednotky dobrovolných hasičů s cisternami, aby do ranních hodin dohlížely na požářiště. Jednotky profesionálních hasičů se vrátily zpět na své stanice.

Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který provedl prvotní ohledání místa požáru. Další šetření společně s Policií ČR bude probíhat během dnešního dne.

Aktualizace ve 13.00:

Během dnešního dopoledne proběhlo na požářišti společné šetření vyšetřovatele hasičů a zástupců Policie ČR, kteří společně zjišťují příčinu vzniku požáru.

Vyšetřovatel hasičů již stanovil škodu, která se vyšplhala na 800.000,- Kč a uchráněné hodnoty dosáhly výše 500.000,- Kč.

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam