Premiérové trefy Libora Holíka a Pavla Vyhnala. Zlín – Karviná 2:1

ZLÍN - Ševci šijí fotbalovou radost ostošest. Tentokrát ve 14. kole fotbalové Fortuna ligy zdolali po boji Karvinou 2:1 a před derby pražských "S" poskočili na báječné třetí místo.

Úvod zápasu s málo bodovou ale velmi dobře hrající Karvinou byl interesantní.

Karvinský Guba totiž hlavičkoval a Dostál na poslední chvíli vyškrábl nebezpečný míč na tyč.

Pak se blýskl domácí útočník Vyhnal. Ránu namířil moc pěkně, jenže o nějaké dva tři centimetry výš, než by bylo záhodno. Pumelice tak skončila na břevně bezmocného brankáře Berkovce.

Třebaže byla půle bez gólů, diváci tleskali, Fastav hrál hodně kombinačně a měl navrch.

Hned po poločase přišlo rozřešení. Nejdříve vybojoval Vyhnal míč, vyměnil si jej s Bartošákem a jeho přesný centr mazácky hlavou zužitkoval v první gól zápasu.

Potlesk pomalu ještě ani neutichl a už se řítil na Berkovce Libor Holík. S lehkou tečí obránce Moravce si také on otevřel na Letné střelecký účet.

„Fakt nevím, kolik to bude stát do kasy, jen tak nám to neprojde,“ mluvil mladík s neuvěřitelným fyzickým fondem, rodák ze slováckých Záhorovic, i za staršího kamaráda.

Hosté ještě snížili Galuškou, ale ve Zlíně se i tak mohlo slavit.

Nejen výhru a premiérové zlínské góly obou střelců, ale také narození fotbalového nástupce rodu Bartošáků. Jeho tatínek hraje mimochodem v báječné formě.