Válečné veterány uctí Zlín tichou vzpomínkou i výstavou

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 6. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínská radnice chystá u příležitosti 100. výročí Dne válečných veteránů dvě akce - pietní vzpomínku a výstavu. Server Zlin.cz o tom za magistrát informoval mluvčí Zdeněk Dvořák.

V neděli 11. listopadu si Česká republika připomene 100. výročí Dne válečných veteránů. Právě 11. listopadu 1918 byla podpisem příměří ukončena 1. světová válka. Zlínská radnice se připojí k tradici Dne válečných veteránů tichou vzpomínkou a položením květin k Pomníku padlým ve 2. světové válce v Parku Komenského ve Zlíně v pátek 9. listopadu.

K tomuto významnému dni se Magistrát města Zlína připojí i další akcí. Ve spolupráci se společností Armádní Servisní uskuteční výstavu fotografií s názvem Ten druhý život. Jde o putovní výstavu fotografií z vojenských misí Armády České republiky. Expozice vznikla v roce 2016 a pokračovala v roce 2017. Pro každý rok byla vyhotovena vlastní sada fotografických obrazů. Autory fotografií jsou profesionální fotografky a amatérští fotografové z řad vojáků, kteří působili na misích. Výstava se uskuteční v termínu od 5. do 16. listopadu v prostorách budovy radnice v Galerii II. patro. Veřejnosti bude zpřístupněna po dobu otevíracích hodin budovy radnice, vstup je volný.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam